SomeOtherPlace has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road to Roma

Road to Roma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BLACKPINK The Show

BLACKPINK The Show

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Embers

Embers

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old School

Old School

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry