Sort by

Geoffrey has logged 450 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incident at Raven's Gate

Incident at Raven's Gate

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Overlord

Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nutcracker Prince

The Nutcracker Prince

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
Read the review Edit this entry  
14
Hogfather

Hogfather

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Riot

Riot

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Martian

The Christmas Martian

1971
×
Read the review Edit this entry  
09
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Metro

Metro

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toys

Toys

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Expert

The Expert

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Rush

Christmas Rush

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Santa Claus vs. Cupid

Santa Claus vs. Cupid

1915
×
Read the review Edit this entry  
02
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Once a Thief

Once a Thief

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Osterman Weekend

The Osterman Weekend

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sweeper

The Sweeper

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Sun

Red Sun

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Project Viper

Project Viper

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Beretta's Island

Beretta's Island

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Line

Top Line

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pulse 2: Afterlife

Pulse 2: Afterlife

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Package

The Package

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry