Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Muoi: The Legend of a Portrait

Muoi: The Legend of a Portrait

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ghost

The Ghost

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spellbound

Spellbound

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Watching

Watching

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Samurai Reincarnation

Samurai Reincarnation

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories

Memories

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Night of Death!

Night of Death!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Within the Rock

Within the Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Spiker

Spiker

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Island of Terror

Island of Terror

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maggie

Maggie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Shada

Doctor Who: Shada

2017
×
Edit this entry  
24
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
Edit this entry  
21
The Best of Netflix Is a Joke: The Festival

The Best of Netflix Is a Joke: The Festival

2022
×
Edit this entry  
20
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
Edit this entry  
18
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
15
Juggernaut

Juggernaut

1974
×
Edit this entry  
14
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Hansan: Rising Dragon

Hansan: Rising Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Howling

Howling

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Battle: Roar to Victory

The Battle: Roar to Victory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
MAL·MO·E: The Secret Mission

MAL·MO·E: The Secret Mission

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alone

Alone

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spring Fever

Spring Fever

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diplomatic Immunity

Diplomatic Immunity

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silk

Silk

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King of Fighters

The King of Fighters

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Samurai Shodown 2

Samurai Shodown 2

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Samurai Shodown: The Motion Picture

Samurai Shodown: The Motion Picture

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slate

Slate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Gypsy

Gypsy

1991
×
Read the review Edit this entry  
22
Vietnam Texas

Vietnam Texas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Heroes

Lost Heroes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
P1H: The Beginning of a New World

P1H: The Beginning of a New World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Height of the Wave

Height of the Wave

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
For The New Emperor

For The New Emperor

2020
×
Read the review Edit this entry