Sort by

Liam Stephens has logged 119 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Edit this entry  
27
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★½
Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry