• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Awake

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Life in a Year

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Asphalt Burning

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Slaxx

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Kissed

    ★★½

  • Coming Out

  • Dangerous Lies

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

    ★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Celebrating Marvel's Stan Lee

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½