laura has logged 65 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Closer

Closer

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
Edit this entry  
27
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry