• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Ride or Die

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Arkansas

    ★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 3022

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Polar

    ★½

  • Glass

    ★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½