Sort by
  • Enola Holmes 2

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • Bank Robbers: The Last Great Heist

    ★★★

  • Hustle

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • The Broken Glass Theory

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★

  • My Heart Goes Boom!

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Mulan

    ★½

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • A Dog's Death

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★