Sort by

Sodapopred has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
Edit this entry  
27
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Net

The Net

1995
×
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry