Sort by

Sodapopred has logged 299 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Jay and Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

Jay and Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

2013
×
Edit this entry  
29
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flash of Genius

Flash of Genius

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Max Steel

Max Steel

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Edit this entry