Sort by

SocioJoe has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sky Is on Fire

The Sky Is on Fire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Acrobat

The Acrobat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Family Life

Family Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Comedy of Power

Comedy of Power

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Walker

Walker

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Reluctantly Queer

Reluctantly Queer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Celebration

Celebration

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry