Sort by

Wyatt has logged 274 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
02
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry