Sort by

Savannah has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★½
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
War Nurse

War Nurse

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Shepherds and Butchers

Shepherds and Butchers

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry