Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★½

  • The Riot

    ★★★

  • The Creator

    ★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Munch

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Narvik

    ★★½

  • Troll

    ★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Persuasion

    ½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Nothing to Laugh About

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Trip

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Night Ride

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • iHuman

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

  • Ready or Not

    ★★★★