Bianca has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry