Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Curral de Moinas - The People's Bankers

    ★★★

  • One Piece Film Red

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Doce

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Life Won't Last Forever

  • Given

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • NiNoKuni

  • Enter the Anime

    ½

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★½

  • Anima

  • Weathering with You

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Dirt

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ★★

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★