• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½