Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elves

Elves

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Munchies

Munchies

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Z

Z

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They

They

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Evidence

Evidence

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tortured

The Tortured

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Felidae

Felidae

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ben

Ben

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chanoc and the Son of Santo vs. The Killer Vampires

Chanoc and the Son of Santo vs. The Killer Vampires

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
The World of the Dead

The World of the Dead

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Abbott and Costello Meet the Invisible Man

Abbott and Costello Meet the Invisible Man

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Search of Darkness: Part III

In Search of Darkness: Part III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witches Mountain

The Witches Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
09
Carnosaur 2

Carnosaur 2

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grave Robbers

The Grave Robbers

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry