Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gokaiger Goseiger Super Sentai 199 Hero Great Battle

Gokaiger Goseiger Super Sentai 199 Hero Great Battle

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadows

Shadows

1958
×
★★★
Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry