Sort by

vivi has logged 171 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jessica Darling's It List

Jessica Darling's It List

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol Support Group

Carol Support Group

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry