Sort by

JAWSH 🌃 has logged 37 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vital

Vital

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry