Sort by

julia has logged 99 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read other review Edit this entry  
12
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Carriers

Carriers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Earwig

Earwig

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry