Sort by

julia has logged 12 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Goodbye Soviet Union

Goodbye Soviet Union

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Castle

The Castle

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
My Favorite War

My Favorite War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry