smoothjazzwario has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry