• On the Job

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Demand

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Hand

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • You Are Here

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Little Fish

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Yours Truly

    ★★★½

  • Seize

    ★★★½

  • Beyond Nothing

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★

  • Life's Pedal

    ★★

  • Chanting the Passion

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Art of Ligaw

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Aswang

    ★★★★½

  • Adan