Sort by

MilesofSmiles 🐺 has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Land

Land

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jagged

Jagged

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Colin in Black & White

Colin in Black & White

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The American

The American

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry