Sort by

MilesofSmiles 🐺 has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
Edit this entry  
30
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillary

Hillary

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Letter Reader

The Letter Reader

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Residue

Residue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry