Sort by

Sean Q. has logged 110 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Flying Jalopy

The Flying Jalopy

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sting

The Sting

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry