Sort by

Sean Q. has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry