Sort by

marcel has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Thing

The Lost Thing

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Richard II

Richard II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Out Of My League

Out Of My League

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
L'échappée

L'échappée

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Theatre Live: Coriolanus

National Theatre Live: Coriolanus

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
National Theatre Live: Coriolanus

National Theatre Live: Coriolanus

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sermon

The Sermon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Turnips Make It Hard to Sleep

White Turnips Make It Hard to Sleep

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
L'échappée

L'échappée

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Storks

Storks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
July Tales

July Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
All American Boys

All American Boys

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry