Sort by

marcel has logged 652 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bud

Bud

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Una

Una

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
David

David

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Boy A

Boy A

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Loving Christmas

Loving Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
18
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mój biegun

Mój biegun

2013
×
★½
Edit this entry  
15
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read prior review Edit this entry  
04
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry