• Firestarter

  • Senior Year

    ★½

  • Our Father

    ★★

  • Clark

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Choose or Die

  • Father Stu

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

  • The In Between

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

  • Hridayam

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Bud

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Loving Christmas

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Night Teeth

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Editing

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★½

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • JJ+E

    ★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½