Skyler has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry