Skyler has logged 212 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Youngstown

Youngstown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Caveman

Caveman

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry