• The House

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Landscapers

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

  • Youngstown

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Count Me In

    ★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • The Beta Test

    ★★★

  • We Need to Do Something

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Macho: The Hector Camacho Story

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★