Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★½

  • Heart Valley

    ★★★★

  • The Beasts

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★

  • Soft & Quiet

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Life and Death in the Warehouse

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • God's Country

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Starfuckers

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • A Love Song

    ★★★½

  • Superworm

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Mountain

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • Farha

    ★★★★

  • Earwig

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Zahorí

    ★★★½