slyvai has logged 12 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
She Don't Fade

She Don't Fade

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Janine

Janine

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry