Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Greater

Greater

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Cleaner

The Cleaner

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry