Sort by

slugprince has logged 20 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry