Sort by
  • The Murmuring

    ★★★★½

  • The Viewing

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • Pickman's Model

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Amsterdam

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Bros

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Dear Evan Hansen

  • LuLaRich

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★