Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Awake

Awake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumper

Jumper

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beckett

Beckett

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Blitz

Blitz

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry