Sort by

slowdown5646 has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clifford

Clifford

1994
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Assignment

The Assignment

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry