• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Moonfall

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Tenet

  • Greenland

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Artemis Fowl

  • A Parks and Recreation Special

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

  • The Platform

  • The Laundromat

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • The Lion King

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • Midnight Family

    ★★★★★

  • American Factory

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians