Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Couple

A Couple

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Days

Days

2020
×
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
19
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
Edit this entry  
30
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Choosing Children

Choosing Children

1985
×
Edit this entry  
10
Blackstar: Autobiography of an Old Friend

Blackstar: Autobiography of an Old Friend

×
Edit this entry  
10
Memento Mori

Memento Mori

1995
×
Edit this entry  
06
The Marriage Circle

The Marriage Circle

1924
×
Edit this entry  
04
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Comedy in Six Unnatural Acts

A Comedy in Six Unnatural Acts

1975
×
Edit this entry  
28
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Store

The Store

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School

High School

1968
×
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

1927
×
Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
Edit this entry  
02
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Public Housing

Public Housing

1997
×
Edit this entry  
26
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
Edit this entry  
25
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Edit this entry