Sort by
  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Bros Before

  • RRR

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Nanny

    ★★½

  • All That Breathes

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Barber Westchester

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Benediction

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

  • In the Heights

  • Introduction

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • The Empty Man

    ★★★

  • Days

  • The Woman Who Ran

    ★★★★★

  • The Nowhere Inn

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

  • Saint Maud

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Projectionist

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★

  • Grass

    ★★★★★

  • Paddington 2

  • Rakka

  • The Wild Boys

    ★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Raw

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • Cemetery of Splendor

  • Gone Girl

    ★★★★

  • John Wick

  • Stray Dogs

  • Resident Evil: Retribution

  • Wrong

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Cosmopolis

  • List

    ★★★★★

  • Resident Evil: Afterlife

  • Meek's Cutoff

    ★★★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½