Slig001 has logged 47 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mimic 2

Mimic 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Gang War in Milan

Gang War in Milan

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harbinger Down

Harbinger Down

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nine Guests for a Crime

Nine Guests for a Crime

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Snakeskin

Snakeskin

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Color Out of Space

The Color Out of Space

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Color of Lies

The Color of Lies

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Could Cheat Death

The Man Who Could Cheat Death

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are Not Alone

We Are Not Alone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Imaginaerum

Imaginaerum

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wake Wood

Wake Wood

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Teacher in Torture Hell

Beautiful Teacher in Torture Hell

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mud Zombies

Mud Zombies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Geometry

Geometry

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
99.9: The Frequency of Terror

99.9: The Frequency of Terror

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Another Love Story

Just Another Love Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Department

The Department

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Mermaid

Killer Mermaid

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lift

The Lift

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rooms for Tourists

Rooms for Tourists

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry