• Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Notre-Dame on Fire

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Life Is But a Dream

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Wander Darkly

    ★★½

  • Be Water

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • A Thousand Cuts

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Epicentro

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Max Richter's Sleep

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★