Sort by

SLEAZOIDS has logged 156 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Exposing The Satanic Web

Exposing The Satanic Web

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Surviving Edged Weapons

Surviving Edged Weapons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Track of the Cat

Track of the Cat

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Down Twisted

Down Twisted

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Address Unknown

Address Unknown

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry of the City

Cry of the City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Holiday

Christmas Holiday

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Eye

Evil Eye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lair

The Lair

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
H4Z4RD

H4Z4RD

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry