Sort by

SLEAZOIDS has logged 10 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gator

Gator

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry