Sort by

danielle ⚡ has logged 129 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tin Men

Tin Men

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bob the Builder: A Christmas to Remember - The Movie

Bob the Builder: A Christmas to Remember - The Movie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Orphan

Orphan

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eddie and the Cruisers

Eddie and the Cruisers

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Family Squares

Family Squares

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry